Zdolna szóstka zasiliła szeregi grona stypendystów Fundacji !

Data publikacji: 2016-10-31

W minioną sobotę, tj. 29 października 2016 r. w siedzibie Fundacji „Absolwent” w Gostyniu odbyły się warsztaty integracyjne dla stypendystów oraz uroczyste rozdanie nowych stypendiów studenckich Fundacji „Absolwent”.
W tym roku tematem przewodnim warsztatów, które prócz naczelnego zadania integracji grupy naszych zdolnych studentów rozwijały także umiejętności taktyczne i strategiczne, były gry planszowe. Ale nie o gry planszowe, które przychodzą na myśl jako pierwsze chodziło – szachy, chińczyk czy monopol nie pojawiły się na stołach w siedzibie Fundacji. Były za to obecne takie gry jak CARCASONNE, CARDLINE ZWIERZĘTA, WOJNA NARODÓW czy ZOSTAŃ MANAGEREM-POD NAPIĘCIEM , które w niezwykle przyjemny sposób uczyły i rozwijały, pozwalając sprawdzić się jako właściciel fabryki, przywódca historyczny czy znawca wszelkich gatunków zwierząt. A całość warsztatów, które trwały bagatela 6 godzin, prowadził wielki fan i pasjonat gier planszowych Pan Mariusz Pyka, z Trzebnicy. Wszyscy bawili się świetnie i w doskonałych nastrojach przeszli do spotkania przy przysłowiowym ciastku i kawie, na której nastąpiło rozdanie nowych stypendiów.
Każdego roku wybór tych najlepszych maturzystów jest coraz trudniejszy, bowiem zwiększa się liczba wniosków a wyniki za każdym razem są imponujące.W tym roku aż sześć osób zostało docenionych przez Zarząd Fundacji i będą otrzymywać przez pierwsze lata studiów wsparcie finansowe w postaci stypendium. Wręczenia dokonali Fundatorzy Państwo Małgorzata i Piotr Giermaziak. Do grona stypendystów Fundacji „Absolwent” w 2016 roku dołączyli:
1. Julia Labiś, która rozpocznie naukę Art&Design na Uniwersytecie Londyńskim
2. Karolina Klupś , przyszła ekonomistka , która rozpoczęła naukę na PWSZ w Lesznie
3. Barbara Poprawa, studentka matematyki stosowanej na Politechnice Wrocławskiej
4. Katarzyna Pospiech, również studentka Politechniki Wrocławskiej, ale na kierunku Energetyka
5. Wojciech Dolatowski, student bioinformatyki na Politechnice Poznańskiej
6. Jakub Ostrowski, który kształcił się będzie na kierunku mechatronika i budowa maszyn na Politechnice Poznańskiej.

Wszystkim Wam serdecznie dziękujemy za aktywny udział w naszym spotkaniu, gratulujemy licznych osiągnięć do tej pory i życzymy wielkich sukcesów w czasie studiów!

Stypendia 2016