Fundacja Absolwent wsparcie uzdolnionej młodzieży

ul. St. Helsztyńskiego 3, 63-800 Gostyń tel. 65 572 20 60kom. 690 307 219 biuro@fundacja-absolwent.pl

PENSJONAT
  • Wspieramy zdolną młodzież

    Wspieramy zdolną młodzież

  • Fundacja Absolwent

    Fundacja Absolwent

  • Nasi stypendyści dają z siebie 100%, my prosimy Ciebie tylko o 1%

    Nasi stypendyści dają z siebie 100%, my prosimy Ciebie tylko o 1%

przekaż 1% podatku

O fundacji

Regulamin przyznawania stypendium

Główną ideą przyświecającą założeniu Fundacji "Absolwent" była i nadal jest pomoc zdolnej młodzieży, która często z powodów finansowych ma ograniczoną możliwość kontynuowania edukacji na uczelniach wyższych. Czynimy to poprzez fundowanie stypendiów studenckich.

Fundacja „Absolwent” swoją działalność rozpoczęła w 1997roku.

Fundatorką instytucji jest Małgorzata Giermaziak, która wraz z mężem Piotrem Giermaziakiem oraz córką Natalią stanowią Radę Nadzorczą Fundacji "Absolwent".  

Przez pierwsze 15 lat Fundacją zarządzali Anna i Tadeusz Porzucek, pełniąc odpowiednio funkcję prezesa i członka zarządu.

Od kwietnia 2013 roku Zarząd Fundacji stanowią Beata i Jarosław Tomczak.

czytaj więcej


Wydarzenia


Wsparliśmy ich wyjazd na MŚ a oni zgarnęli 10 medali!
[2016-07-23] Wsparliśmy ich wyjazd na MŚ a oni zgarnęli 10 medali! -  W ramach funduszu stypendialnego SPORTOWIEC ROKU Fundacja wsparła obóz szkoleniowy i wyjazd na Mistrzostwa Świata Taekwon-do do Birmingham grupy młodych zdolnych i walecznych ludzi z klubu TIGER WIELKOPOSLKA. A oni nie zawiedli. Wręcz przeciwnie - wprost błyszczeli, bo 10 medali robi wrażenie na każdym!... »
Piotrze, powodzenia w Nowym Jorku!
[2016-05-25] Piotrze, powodzenia w Nowym Jorku! -  W maju br. Piotr Krzyżański napisał do nas list z prośbą o wsparcie finansowe jego ogromnej szansy edukacyjno-zawodowej. Nie mogliśmy przejść obojętnie obok prośby tak ambitnego, młodego człowieka.... »
Dziesięciu wspaniałych
[2016-04-26] Dziesięciu wspaniałych -  To była czysta przyjemność – mieć swój udział w rozwoju sportowych pasji naszych najzdolniejszych młodych sportowców. Co nie znaczy, że zadanie było proste - wybrać najlepszych z tych najlepszych, których zgłosiły kluby sportowe a do tego tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia finansowego. Ale udało się – pierwsze stypendia sportowe zostały przynane.... »
pokaż wszystkie

Przyjaciele fundacji

przyjaciele Fundacji Absolwent przyjaciele Fundacji Absolwent

Stypendyści


Grono stypendystów Fundacji "Absolwent" systematycznie rozrasta się. Z roku na rok przybywa nam młodych, zdolnych ludzi, którzy razem tworzą grupę znajomych, a nawet przyjaciół. Obecnie tym niecodziennym tytułem stypendysty Fundacji może poszczycić się niespełna 80 osób.

Marlena Schmitchen LO Koźmin PWSZ w Lesznie - Pedagogika
Natalia Malepszak ZSZ Gostyń Uniwerystet Ekonomiczny w Poznaniu - Ekonomia
Ola Karolak ZSOiZ Pogorzela Politechnika Gdańska - Informatyka i Telekomnikacja
Patryk Kaczmarek ZSO Gostyń Politechnika Wrocławska - Elektronika
Wojciech Sołtysiak ZSZ Gostyń Politechnika Wrocławska - Informatyka
Hanna Michalska ZSO Gostyń Politechnika Poznańska - Inżynieria Materiałowa  
Julia Głowacka ZSO Gostyń Politechnika Poznańska - Inżynieria Materiałowa
Krzysztof Grocki ZSZ Gostyń Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - Finanse i rachunkowość
Natalia Matuszak ZSR Grabonóg Uniwerystet Przyrodniczy w Poznaniu - Technologia żywności i żywienie człowieka
Henciel Bartosz ZSZ Gostyń Politechnika Wrocławska - Automatyka i Robotyka
Lis Weronika ZSO Gostyń Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - Finanse i Rachunkowość
Półtoraczyk Katarzyna ZSO Gostyń Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Psychologia
Radkowska Małgorzata II LO P-ń Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Prawo  
Agnieszka Szymczak ZSO Gostyń Politechnika Poznańska - Zarządzanie i inżynieria produkcji
Joanna Wierzbicka ZSOiZ Pogorzela Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Gospodarka przestrzenna
Małgorzata Pawlak ZSOiZ Krobia Uniwersytet Wrocławski - Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo
Adrian Kaźmierczak LO Gostyń Politechnika Poznańska - Mechatronika
Ewelina Drukarczyk ZSOiZ Pogorzela Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Towaroznawstwo
Jagoda Sarbinowska ZSOiZ Krobia Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznań - Filologia Polska
Adrian Browarczyk LO Gostyń Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Filologia Romańska
Aleksandra Karolczak LO Gostyń Uniwersytet Medyczny - Analityka Medyczna
Martyna Ratajczak ZSR Grabonóg Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie - Wychowanie Przedszkolne
Marzena Matula ZSZ Gostyń Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie - Ekonomia
Mateusz Roszak ZSOiZ Krobia Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Gospodarka Przestrzenna
Daria walkowiak ZSOiZ Krobia Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Polityka społeczna
Kinga Wysocka LO Gostyń Politechnika Poznańska - Wydział Technologii Chemicznej
Kornel Lewandowicz LO Gostyń Politechnika Poznanńska - Wydział Informatyki i Zarządzania
Krzysztof Wierzyk ZSZ Gostyń Politechnika Wrocławska - Wydział Elektryczny
Michalina Ławecka I LO Leszno Akademia Muzyczna w Poznaniu - Wydział Instrumentalny
Natalia Hoska LO Gostyń Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych
Sławomir Wojciechowski LO Gostyń Politechnika Wrocławska - Wydział Elektroniki
Marek Dolatowski LO Gostyń Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Filologia Germańska
Marek Płuciniczak I LO Leszno Uniwersytet Warszawski - Międzywydziałowe Studia Humanistyczne
Mariusz Chmura LO Gostyń Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Politologia
Szymon Przebinda LO Gostyń Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Lingwistyka Stosowana
Agnieszka Klupczyńska LO Gostyń Uniwersytet Medyczny w Poznaniu - Farmacja
Bartosz Olejnik LO Gostyń Politechnika Poznańska - Elektrotechnika
Marta Pawlicka LO Gostyń Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu - Finanse i Rachunkowość
Mateusz Dolata I LO Leszno Univ. Heidelberg - Lingwistyka Komputerowa
Bartosz Ratajczyk LO Gostyń Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu -Fizyka Medyczna
Marta Cholewa I LO Leszno Akademia Rolnicza w Poznaniu- Kształtowanie Terenów Zielonych
Mateusz Stocki I LO Leszno Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu -Chemia Materiałowa
Milena Sobótka LO Gostyń Akademia Rolnicza we Wrocławiu - Medycyna Weterynaryjna
Jędrzej Stefański LO Gostyń Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Biologia
Marta Konieczna LO Gostyń Uniwersytet Zielonogórski - Marketing i Zarządzanie
Mateusz Grzelczyk LO Gostyń Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Politologia
Małgorzata Komaniecka LO Gostyń PWSZ w Lesznie - Ekonomia  
Adam Kurpisz I LO Leszno Politechnika Wrocławska - Informatyka
Anna Szymańska LO Gostyń Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Filologia Polska
Karolina Łuczak LO Gostyń Politechnika Wrocławska - Budownictwo
Ewa Domagała I LO Leszno Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Filologia Angielska
Joanna Stachowiak I LO Leszno NKJO w Lesznie
Katarzyna Klupś LO Gostyń Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Politologia
Dorota Kostrzewa I LO Leszno Uniwerystet Jagieloński - Filologia Romańska
Katarzyna Pazoła LO Gostyń Akademia Ekonomiczna w Poznaniu - Ekonomia
Magdalena Dolata I LO Leszno Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Politologia
Marcin Parzy LO Gostyń Politechnika Poznańska - Elektronika i Telekomunikacja
Paweł Kozłowski LO Gostyń Politechnika Poznańska - Elektronika i Telekomunikacja
Szymon Strzelbicki ZST Leszno Politechnika Poznańska - Transport
Adam Wojtowicz I LO Leszno Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu MISMAP - Fizyka
Halina Michalska I LO Leszno Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Matematyka
Monika Grobelka LO Gostyń Akademia Ekonomiczna w Poznaniu - Ekonomia
Daniel Błażejczyk LO Gostyń Uniwerystet Wrocławski - Prawo
Dominik Jóźwiak I LO Leszno Akademia Medyczna w Poznaniu - Medycyna
Mateusz Kielar I LO Leszno SGH - Metody Ilościowe, Finanse i Bankowość
Bogumiła Ratajczak I LO Leszno Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Skandynawistyka
Justyna Suwaj II LO Leszno Akademia Rolnicza we Wrocławiu - Agroturystyka
Krystyna Mikołowicz I LO Leszno Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Italianistyka
Krzysztof Prałat I LO Leszno Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu, RUB, EUV - Historia, Europeistyka
Tomasz Klimkowski LO Gostyń Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Filologia Rumuńska 
Daniel Ludwiczak ZST Gostyń Politechnika Poznańska - Budowa Maszyn
Korneliusz Kordus II LO Leszno Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Matematyka
Magdalena Krzyżanowska II LO Leszno Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Etnolingwistyka
Magdalena Stachowiak II LO Leszno Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Historia
Małgorzata Kasperczyk I LO Leszno Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Polonistyka
Paweł Perekietka I LO Leszno Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Informatyka
Tomasz Jarus LO Gostyń Uniwersytet im. A.Mickiewicza w Poznaniu - Fizyka



stypendia dla zdolnych uczniów

Kontakt


Fundacja Absolwent

ul. St. Helsztyńskiego 3, 63-800 Gostyń

tel. 65 572 20 60 tel. 690 307 219

biuro@fundacja-absolwent.pl

numer konta bankowego dla darczyńców:
47 2030 0045 1110 0000 0394 3570

KRS 0000078617

imię i nazwisko:
firma:
telefon:
e-mail:
wiadomość:

 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundacja Absolwent.

 



Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]