Fundacja Absolwent wsparcie uzdolnionej młodzieży

ul. St. Helsztyńskiego 3, 63-800 Gostyń tel. 65 572 20 60kom. 690 307 219 biuro@fundacja-absolwent.pl

HOTEL

Ferie z Fundacją

Data publikacji: 2014-01-27

Na czas tegorocznych ferii Fundacja “Absolwent” nie pozostawiła dzieci i młodzieży samym sobie. Już pierwsze dwa dni zimowych wakacji mogą być bardzo pożytecznie zagospodarowane.  Trzeciego i czwartego lutego w sali konferencyjnej Fundacji zrealizowana zostanie druga część projektu edukacyjnego „Czytam, więc jestem”. Zajęcia z podstaw szybkiego czytania skierowane są dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i łącznie z realizowanym we wszystkich klasach szóstych w Gostyniu programem warsztatów czytania ze zrozumieniem, mają za zadanie w sposób przystępny i atrakcyjny podnieść kompetencje czytelnicze naszej młodzieży. Nabytą wiedzę i umiejętności uczestnicy będą mogli sprawdzić od razu po warsztatach feryjnych w mini-turnieju szybkiego czytania. Zapisy na zajęcia przyjmowane są drogą mailową na adres biuro@fundacja-absolwent.pl [proszę podać imię,nazwisko i wiek uczestnika oraz numer kontaktowy]. Na zgłoszenia czekamy do 1 lutego. Uczestników prosimy o przyniesienie ze sobą książki z małą ilością ilustracji.

Z kolei w drugim tygodniu ferii Fundacja przygotowała ofertę „Historycznie Fajnych Ferii” we współpracy z Grzegorzem Skorupskim, Klubem Fantastyki „Kopuła Zapomnienia” oraz Gostyńskim Towarzystwem Historycznym. W poniedziałek 10 lutego w samo południe rozpoczynamy spotkanie z historią Gostynia, jakiej nie znacie. Najpierw historyk - Grzegorz Skorupski przybliży młodzieży legendy i ciekawostki związane z naszym miastem i z samą pracą historyka. Wiedza ta może okazać się przydatna jeszcze tego samego dnia, bowiem od godziny 13:00 zaplanowany jest instruktaż, gra pokazowa i turniej gry karcianej „Strzygi nad Kanią”. Warto spróbować sił w tej rozgrywce bazującej na mitach i legendach Gostynia, bowiem na najlepszych czekają ciekawe nagrody. Tego dnia do Fundacji zapraszamy przede wszystkim młodzież gimnazjalną i ze szkół ponadgimnazjalnych. 

Kolejny dzień, wtorek 11 lutego, także przyniesie moc historycznych wrażeń, których zaznać będzie można w Fundacji „Absolwent”. Na godzinę 13:30 mieszkańców Gostynia i okolic w wieku od 8 do 108 lat zapraszamy na kolejny turniej – tym razem bohaterem będzie historia wynalazków i odkryć, z którą zmierzymy się w grze TIMELINE . Tutaj na uczestników obdarzonych najlepszą intuicją i szczęściem [bo któż z nas wiedziałby kiedy wynaleziono szczoteczkę do zębów?] także czekają atrakcyjne nagrody i przede wszystkim świetna zabawa [zapisy przyjmujemy do 5 lutego drogą mailową]. Fundatorem i partnerem w turnieju jest firma REBEL.pl . Z kolei od godziny 16:00 panowanie w sali konferencyjnej Fundacji przejmą prawdziwi rycerze. Na spotkanie ze średniowiecznymi wojakami zapraszamy przede wszystkim dzieci i młodzież w wieku od 8 do 15 lat.  


Kontakt


Fundacja Absolwent

ul. St. Helsztyńskiego 3, 63-800 Gostyń

tel. 65 572 20 60 | tel. 690 307 219 | biuro@fundacja-absolwent.pl

numer konta bankowego dla darczyńców: 65 1020 3121 0000 6102 0070 7489

KRS 0000078617


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]