Fundacja Absolwent wsparcie uzdolnionej młodzieży

ul. St. Helsztyńskiego 3, 63-800 Gostyń tel. 65 572 20 60kom. 690 307 219 biuro@fundacja-absolwent.pl

HOTEL

Znakomity start programu praktyk studenckich ABSOLWENT-NETBOX.

Data publikacji: 2014-08-12

Na początku sierpnia swój finał miała pierwsza edycja Programu Praktyk Studenckich, który jest owocem partnerskiej współpracy Fundacji „Absolwent” i firmy Netbox Polska Sp.z o.o. S.K.A. Efekty programu przeszły najśmielsze oczekiwania Zarządu Fundacji „Absolwent”. Ale zanim o efektach, parę słów o początkach. 

W październiku ubiegłego roku firma NETBOX Sp.z o.o. S.K.A.  podpisała z Fundacją „Absolwent” umowę o partnerskiej współpracy, której przedmiotem były praktyki i staże studenckie dla stypendystów Fundacji „Absolwent”. Jak zauważa Prezes Zarządu firmy Netbox – Pan Maciej Pietrula, udział w praktykach jest okazją do poznania jednej z czołowych firm w regionie oraz umożliwia zdobycie praktycznego doświadczenia w realnym biznesie. Ale na tym programie wszystkie strony mogą tylko skorzystać: stypendyści w  sposób oczywisty – realizując program praktyk w uznanej firmie, Fundacja poprzez efektywną realizację swoich założeń statutowych - wsparcie zdolnej młodzieży z naszego regionu, a partner biznesowy - czyli firma Netbox – sondując rynek przyszłych specjalistów, którzy wszakże stanowią grupę najzdolniejszej młodzieży z Gostynia i okolic. I w ten oto sposób przystąpiliśmy do realizacji naszego programu. 

Zarząd Fundacji „Absolwent” podczas spotkania informacyjnego dla stypendystów Fundacji zebrał niezbędne dla postępowania rekrutacyjnego dane by pod koniec maja przekazać podania zainteresowanych osób do firmy Netbox. W efekcie dwóch stypendystów Fundacji: Agnieszka Szymczak oraz Adrian Kaźmierczak dostali szansę odbycia praktyk podczas sezonu letniego u naszego partnera biznesowego. Z początkiem sierpnia Program Praktyk Studenckich dobiegł końca i mogliśmy poprosić o opinie zarówno praktykantów, jak i ich opiekunów. Z niekłamaną przyjemnością możemy przekazać , iż wrażenia po obu stronach są jak najbardziej pozytywne. U stypendystów doceniono przede wszystkim zaangażowanie, chęć do nauki i rzetelność. Praktykanci z kolei podkreślali nie tylko fakt, iż firma reprezentuje wysoki, światowy poziom produkcji i organizacji, ale – co nie mniej ważne, atmosfera wśród pracowników sprzyjała szybkiemu zaaklimatyzowaniu się w firmie i czerpaniu przyjemności z każdego dnia praktyk. Nie sposób nie wspomnieć także o wyjątkowym finale Programu Praktyk Studenckich dla Adriana Kaźmierczaka – jego kompetencje i zapał zostały docenione do tego stopnia, iż otrzymał on propozycję pracy! Takiego efektu naszego programu życzylibyśmy sobie co roku.

Taki jest przecież jego cel: pomoc stypendystom w zdobyciu cennego doświadczenia zawodowego, a w konsekwencji dobrej pracy, najlepiej w Gostyniu lub jego okolicach. 


Kontakt


Fundacja Absolwent

ul. St. Helsztyńskiego 3, 63-800 Gostyń

tel. 65 572 20 60 | tel. 690 307 219 | biuro@fundacja-absolwent.pl

numer konta bankowego dla darczyńców: 65 1020 3121 0000 6102 0070 7489

KRS 0000078617


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]